Sok z buraka w walce z nadciśnieniem | MOCNESERCE.pl
Reklama

Aktualności Sok z buraka w walce z nadciśnieniem

Sok z buraka okazuje się być istotnym wsparciem dla chorych na nadciśnienie, twierdzą naukowcy w specjalistycznym piśmie „Hypertension”. Przeprowadzone przez nich badania dowodzą, że te niezwykłe właściwości to zasługa znajdujących się w soku z buraka azotanów.

W trakcie badań, u pacjentów pijących sok z buraka zaobserwowano obniżenie się ciśnienia krwi już w ciągu 24 godzin. To doskonałe wieści dla osób, które chcą naturalnymi sposobami wspierać się w swojej walce z nadciśnieniem. Azotany występują bowiem w dużej ilości warzyw. Jaki jest dokładnie mechanizm ich działania?

Według autorki badań, azotany znajdujące się w soku z buraka zwiększają ilość znajdującego się we krwi tlenku azotu (II). Stwierdzono, że im wyższe było ciśnienie krwi pijących go osób, tym mocniejsze działanie wykazywały azotany. W badaniu podkreślono, że pijąc regularnie co najmniej 250 mililitrów soku z buraka możemy istotnie ograniczyć ryzyko zawału serca. Dla osób nie lubiących takiego soku, alternatywnie poleca się inne warzywa z dużą zawartością azotanów – kapustę, czy szpinak.