Olej z kryla – przełom dla serca | MOCNESERCE.pl
Reklama

Aktualności Olej z kryla – przełom dla serca

O pozytywnym wpływie kwasów omega-3 na serce i układ krwionośny nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Rezultaty wielu badań naukowych na całym świecie potwierdzają ich dobroczynne właściwości. Najczęściej spotykanym źródłem kwasów omega jest olej z tłustych ryb morskich. Jednak od kilku lat rosnącą popularnością cieszy się olej z kryla. Skąd to zainteresowanie? Powodów jest kilka.

Kryl antarktyczny (Euphausia superba) to przypominający krewetkę skorupiak morski o długości około 6 cm. Odławiany jest on na najczystszych wodach Ziemi – akwenach antarktycznych znajdujących się poza zasięgiem sfer przemysłowych. Żywi się głównie fitoplanktonem, sam będąc źródłem pokarmu m.in. dla ryb, wielorybów, fok, pingwinów czy albatrosów.

Olej z kryla to niezwykle bogate źródło kwasów omega. Nie są to jednak klasyczne związki spotykane w oleju rybim. W przypadku standardowych olejów z ryb, kwasy omega-3 występują w postaci trójglicerydów lub etyloestrów. W oleju z kryla, kwasy omega-3 są w postaci fosfolipidów, które są niezbędnymi elementami strukturalnymi każdej żywej komórki i wchodzą w skład błon komórkowych.

Badania wykazały, że kwasy tłuszczowe z kryla antarktycznego charakteryzują się powolnym i stabilnym wzrostem ich poziomu we krwi utrzymującym się nawet przez 12 godzin! Znacząco wzrasta także ich wykorzystanie w organizmie.

Dodatkową zaletą oleju z kryla jest obecność w jego składzie naturalnej astaksantyny – jednego z najsilniejszych znanych obecnie antyutleniaczy. Usuwa ona wolne rodniki, które są przyczyną wielu niekorzystnych procesów w organizmie. Wolne rodniki utleniają m.in. zły cholesterol. Powstaje wówczas tzw. forma oxy-LDL, która związana jest ze zwiększonym ryzykiem rozwoju miażdżycy, czy choroby niedokrwiennej serca. 

Poza swoim korzystnym działaniem dla serca i układu krążenia, astaksantyna wykazuje również szereg innych prozdrowotnych właściwości - m.in. wzmacnia ona poziom ochrony oczu, przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz zwiększa ochronę przeciwko promieniowaniu UV. 

Więcej na temat oleju z kryla można przeczytać na stronie http://www.goldkrill.pl